Αναλλοίωτη η κορυφή στο «3Χ3»

Στην κορυφή παρέμειναν οι άσοι του «Παπαλουκά». Φωτογραφία: Super League Athletic Academy.

Αισίως φτάσαμε στην 4η αγωνιστική στο τουρνουά μπάσκετ «3Χ3» που οργανώνουν οι παλαίμαχοι της Ενορίας της Κοίμησης της Θεοτόκου στην Κοινότητα του Μπρούκλιν και η πρώτη θέση έμεινε και πάλι στα χέρια του «Παπαλουκά». Ομως οι Paulie Φερετζάνης, Γιώργος Αργυρίου, Γιώργος Μπούμπαλος και Πιτ Πέτρου είχαν και πάλι απώλεια νίκης στα παιχνίδια που έδωσαν αλλά κρατάνε την κορυφή. Το ελληνικό στοιχείο είναι ιδιαίτερα έντονο στο κλειστό Kimisis Theotokou Church 18th Street, Brooklyn αφού πέρα από τους παιδιά που αγωνίζονται έχουμε τα ονόματα των 12 ομάδες από Ελληνες διεθνείς παίκτες και φυσικά τις φανέλες από την εταιρεία GSA.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:
8:00pm
Court 1: Team 1 (Θ. Αντετοκούνμπο) – Team 11 (Γκάλης) 14-10
Court 2: Team 4 (Παπανικολάου) – Team 5 (Φασούλας) 8-21

8:20pm
Court 1: Team 4 (Παπανικολάου) – Team 1 (Θ. Αντετοκούνμπο) 7-14
Court 2: Team 11 (Γκάλης) – Team 5 (Φασούλας) 18-15

8:40pm
Court 1: Team 2 (Καλάθης) – Team 9 (Σπανούλης) 21-20
Court 2: Team 12 (Παπαλουκάς) – Team 8 (Κουφός) 14-11

9:00pm
Court 1: Team 4 (Παπανικολάου) – Team 11 (Γκάλης) 9-21
Court 2: Team 5 (Φασούλας) – Team 1 (Θ. Αντετοκούνμπο) 19-17

9:20
Court 1: Team 2 (Καλάθης) – Team 12 (Παπαλουκάς) 17-21
Court 2: Team 9 (Σπανούλης) – Team 8 (Κουφός) 21-14

9:40
Court 1: Team 7 (Φιλίππου) – Team 3 (Διαμαντίδης) 21-19
Court 2: Team 6 (Γιαννάκης) – Team 10 (Γ. Αντετοκούνμπο) 18-15

10:00
Court 1: Team 8 (Κουφός) – Team 2 (Καλάθης) 16-18
Court 2: Team 9 (Σπανούλης) – Team 12 (Παπαλουκάς) 20-18

10:20
Court 1: Team 7 (Φιλίππου) – Team 6 (Γιαννάκης) 23-20
Court 2: Team 3 (Διαμαντίδης) – Team 10 (Γ. Αντετοκούνμπο) 21-15

10:40
Court 1: Team 10 (Γ. Αντετοκούνμπο) – Team 7 (Φιλίππου) 14-21
Court 2: Team 6 (Γιαννάκης) – Team 3 (Διαμαντίδης) 12-21

Βαθμολογία 4ης αγωνιστικής
3-0 Team 7 (Φιλίππου)
2-1 Team 3 (Διαμαντίδης)
2-1 Team 1 (Θ. Αντετοκούνμπο)
2-1 Team 11 (Γκάλης)
2-1 Team 5 (Φασούλας)
2-1 Team 9 (Σπανούλης)
2-1 Team 12 (Παπαλουκάς)
1-2 Team 2 (Καλάθης)
1-2 Team 6 (Γιαννάκης)
0-3 Team 4 (Παπανικολάου)
0-3 Team 8 (Κουφός)
0-3 Team 10 (Γ. Αντετοκούνμπο)

Βαθμολογία (σε 4 αγωνιστικές)
10-2 Team 12 (Παπαλουκάς)
8-4 Team 6 (Γιαννάκης)
8-4 Team 5 (Φασούλας)
7-5 Team 9 (Σπανούλης)
6-3 Team 1 (Θ. Αντετοκούνμπο)
5-4 Team 7 (Φιλίππου)
4-5 Team 8 (Κουφός)
4-8 Team 11 (Γκάλης)
3-6 Team 2 (Καλάθης)
3-9 Team 10 (Γ. Αντετοκούνμπο)
3-9 Team 4 (Παπανικολάου)
3-9 Team 3 (Διαμαντίδης)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 characters available