Βυθίζεται η Δόξα…

ΛΕΥΚΩΣΙΑ. (Γραφείο Εθνικού Κήρυκα). Η Δόξα πάλεψε μέχρι το τελευταίο λεπτό αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στην ΑΕΚ με το τελικό 0-0 να την βυθίζει περισσότερο στον πίνακα σε συνδυασμό με τα αποτελέσματα των ανταγωνιστών της στην υπόθεση παραμονή.

Στο πρώτο μέρος Δόξα και ΑΕΚ δημιούργησαν ελάχιστες φάσεις, με την ισορροπία να αποδίδεται με σχεδόν απόλυτο τρόπο στο ισόπαλό χωρίς σκορ αποτέλεσμα με τη λήξη του ημιχρόνου.

Με τη Δόξα να εντείνει τη πίεση κύλησε το δεύτερος 45λεπτο. Το 0-0 έμεινε όμως αναλλοίωτο.

ΔΟΞΑ: Ματέο, Μπακέρο, Τορτολέρο, Κάρλος Μάρκες, Νίλσον Αντόνιο, Ρόντρι (66’ Οικονομίδης), Πάβλοβιτς, Σοάρες, Καρλίτος, Βιλέλα (87’ Περδίνιο), Λεάντρο (74’ Ράμος).

ΑΕΚ: Νέγκρι, Λόπες, Μεγκρελασβίλι, Μουρίγιο, Καταλά, Γκριν, Κάστρο (73’ Κούρτης), Παύλου (87’ Μαγκούρης), Ιβάνκο (58’ Μέρτακκας), Μυτίδης, Πιντάδο.