Εύκολα με 5άρα η Ενωση την Αλκή

ΛΕΥΚΩΣΙΑ. (Γραφείο Εθνικού Κήρυκα). Σαν να έπαιζε χωρίς αντίπαλο ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα η Ενωση. Η ομάδα του Ανδρονίκου επικράτησε με σκορ 5-0 της Αλκής στην μάχη των ουραγών της βαθμολογίας. Δύο γκολ πέτυχε ο Μπεσάρτ Ιμπραΐμι, ο οποίος τα αφιέρωσε στο Νίκο Ανδρονίκου. Ο Σκοπιανός επιθετικός επανήλθε μετά από τραυματισμό και πέτυχε τα δύο πρώτα τέρματα της Ενωσης στο 21’ και στο 25’, και έφτασε ήδη τα έξι τέρματα στον πίνακα των σκόρερ. Το τρίποντο κλείδωσε από το πρώτο ημίχρονο ο Γιώργος Τόφας με γκολ στο 42’.

Τυπικής διαδικασίας το δεύτερο ημίχρονο, με την ομάδα του Παραλιμνίου να πετυχαίνει δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά. Στο 80’ ο Τζεμάχ έγραψε το 4-0, ενώ στις καθυστερήσεις ο Αγκούλο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΕΝΠ (Νίκος Ανδρονίκου): Μάστρου, Τσιακλής, Καντέρο, Γκάβριτς, Τσιγκουίνι, Κοσμά, Ντε Σόουζα, Γουίλιαμ (46’ Κουμής), Τόφας, Αγκούλο, Ιμπραίμι.

ΑΛΚΗ (Κώστας Καϊάφας): Στυλιανού (46’ Ανδρέου), Χριστούδιας, Χριστοφίδης (32’ Φραγκέσκου), Κονομής, Χριστοφή, Φυλακτού, Κυπριανού, Χαραλάμπους, Κωνσταντίνου, Λίλλης, Δημητρίου.