Κύπελλο Ελλάδας: Στους «16» ο Παναιτωλικός (βίντεο)

Με 5-1 διέλυσε ο Παναιτωλικός τον Ιάλυσο στο Αγρίνιο. Φωτογραφία: Ευρωκίνηση.

Με το 4-0 από τον πρώτο αγώνα, το παιχνίδι ρεβάνς του Παναιτωλικού με τον Ιάλυσο στο Αγρίνιο, ήταν απλά για τους… τύπους. Τα «καναρίνια» είχαν πάρει την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας από την Ρόδο και απλά στην έδρα τους το σφράγισαν με νέο θρίαμβο, 5-1.

Το α’ ημίχρονο έμεινε στο 0-0, όμως στο δεύτερο 45λεπτο οι Αγρινιώτες σκόραραν «κατά ριπάς» με τον Μπαΐροβιτς στο 58’ και με πέναλτι στο 74’, τον Μιμίτο στο 60’, με αυτογκόλ του Τζελάι στο 64’ και με τον Γιοβάνοβιτς στο 85’. Το γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχε ο Πεταυράκης στο 77’.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Γιαννακόπουλος, Γιαννιώτης (61’ Σανιά), Λιάβας, Γιοβάνοβιτς, Πάρρας, Ντάλσιο, Σίεστεντ (46’ Ταχάρ), Ντουάρτε, Μιμίτο, Ρομάν (46’ Ντίας), Μπαΐροβιτς.
ΙΑΛΥΣΟΣ (Μαρσέλο Τροΐζι): Αγγ. Χειμωνέττος (46’ Ανδρούτσος), Χατζηδίμπας, Γιώργου, Τερζίου, Τζελάι, Αυγενικού, Πετράκης, Κ. Χειμωνέττος, Νατσιόπουλος, Μαραγκουδάκης, Σερζίνιο (50’ Πεταυράκης).