Το πήραν Ρόκετς, Πέισερς, Σέλτικς

Οι «Πέισερς» κατέκτησαν την Central Division. Φωτογραφία: super league athletic academy.

Το νεοσύστατο πρωτάθλημα της Super League Athletic Academy το Jr NBA 3 on 3 ολοκληρώθηκε και οι «Ρόκετς», «Πέισερς», «Σέλτικς» είναι οι πρώτες ομάδες που κατέκτησαν το πρωτάθλημα στις τρεις κατηγορίες.
Οι «μικροί» της παρέας οι «Σέλτικς» κέρδισαν δύο φορές του «Σίξερς» στα πλέι οφς και στην παράταση (4-3) στον τελικό σήκωσαν… την κούπα.

Στην Central Division «Πέισερς» και «Πίστονς» έφτασαν δίκαια στον τελικό και πανάγια οι «Πέισερς» πήραν για δεύτερο παιχνίδι τη νίκη επί των «Πίστονς» και σφράγισαν την κατάκτηση του τίτλου.
Τέλος στους «μεγάλους» οι «Ρόκετς» και οι «Ουόριορς» έκαναν πορεία πρωταθλητισμού. Κέρδισαν όλες τις ομάδες και με 2-0 νίκες προκρίθηκαν στον μεταξύ τους τελικό. Ενας τελικός πολύ δυνατός και αντάξιος των ομάδων με τις «Ρουκέτες» να… πετάνε πιο ψηλά, 13-11 τους «Πολεμιστές».

Φωτογραφία: super league athletic academy.