Κύπρος

2-1 η Δόξα Κατωκοπιάς την ΠΑΕΕΚ

27 Νοεμβρίου 2021

Σπουδαία νίκη της Δόξας επί της ΠΑΕΕΚ με 2-1, σε ένα παιγνίδι όπου δόθηκαν δύο πέναλτι, ένα για κάθε ομάδα.

Προηγήθηκε η ομάδα της Δόξας, ισοφάρισε άμεσα η Δόξα και με γκολ στην επανάληψη πήρε μία σπουδαία νίκη με 2-1.

Είχε ευκαιρίες στην επανάληψη η ΠΑΕΕΚ για ένα δεύτερο τέρμα αλλά οι παίχτες της ήταν άστοχοι.

Με την νίκη της η Δόξα φθάνει στους 11 βαθμούς ενώ βρίσκεται στην δέκατη θέση, με την ΠΑΕΕΚ να βρίσκεται μία θέση πιο κάτω με 8 βαθμούς.

ΠΑΕΕΚ (Μάκης Σεργίδης): Πρόσεκ, Δημητρίου, Μασέδο (88’ Ορ), Εσελινγκ, Κούρος, Ντιας, Σουμαόρο (76’ Kωμοδίκης), Χαραλάμπους (70’ Καπαρτής), Νάντο (78’ Τίμερμανς), Ενόχ, Μπάμπιτς.

ΔΟΞΑ (Κώστας Σακκάς): Σισκόφσκι, Μέσκα (81’ Καραμανώλης), Αντενόν, Λαφράνς, Στυλιανού, Οικονομίδης (60’ Τιτζανί), Αντάμοβιτς (60’ Τραϊτσέφσκι), Ασαμόα, Μπαλντέ (90’ Χριστοφή), Σασί (81’ Καλλής), Σαντίκ.