1-0 η Κύπρος την Ανδόρα

ΛΕΥΚΩΣΙΑ. (Γραφείο Εθνικού Κήρυκα). Ενα γκολ του Μιχάλη Κωνσταντίνου στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης χάρισε στην Κύπρο τη νίκη επί της Ανδόρας με 1-0 σε φιλικό που έγινε στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Ο φορ της Ομόνοιας σκόραρε με κεφαλιά μετά από σέντρα του Χαραλαμπίδη. Το σκορ για την ομάδα του Αγγελου Αναστασιάδη θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο, αλλά ο τερματοφύλακας Γκόμες των φιλοξενουμένων δεν το επέτρεψε με τις επεμβάσεις του.

ΚΥΠΡΟΣ: Γιωργαλλίδης, Ηλία (73 Πουρσαϊτίδης), Χρίστου (46 Χαραλάμπους), Ντομπρασίνοβιτς (46 Μερκής), Αβραάμ, Σατσιάς (56 Μακρίδης), Μιχαήλ, Χαραλαμπίδης (73 Μαραγκός), Αλωνεύτης, Οκκάς, Κωνσταντίνου.

ΑΝΔΟΡΑ: Γκόμες, Ρούμπρο, Εσκούρα, Σπλούα, Λίμα, Πουζιόλ (Α. Μαρτίνεζ), Πέιρα, Σ. Γκόμεζ, Μορένο, Μαρτίνεζ (87 Αντόν), Ανδόρα