GR US

Ξεκίνημα με... τεσσάρα (4-1) για τον Πανιώνιο - Αποτελέσματα Γ’ Εθνικής

Εθνικός Κήρυξ

Οι παίκτες του Πανιωνίου πανηγυρίζουν τη νικηφόρα πρεμιέρα τους στο πρωτάθλημα της τρίτης Εθνικής με το εντυπωσιακό 4-1 επί του Πανναξιακού στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης.

Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα του Πανιωνίου στο έκτο όμιλο της Γ’ Εθνικής καθώς επικράτησε με 4-1 του Πανναξιακού σε ένα παιχνίδι που έγινε την Κυριακή (18/10) στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης.

Το σκορ για τους «κυανέρυθρους» που έχουν στον πάγκο τους τον Δημήτρη Κοροπούλη άνοιξε στο 13’ ο Μούντριχας για να ισοφαρίσουν έξι λεπτά αργότερα οι Ναξιώτες με τον Ζαχαριουδάκη. Ωστόσο στο δεύτερο μέρος ο Πανιώνιος ήταν σαρωτικός και σημείωσε ακόμη τρία γκολ. Στο 51’ ο Ξύγκορος με προβολή έκανε το 2-1, στο 72’ ο Γροντής με σουτ από το ύψος της περιοχής «έγραψε» το 3-1, ενώ στο 90’ ο Μούντριχας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στουρνάρας, Λαμψίας (80' Παπαδόπουλος), Ζάχι, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Ξυγκόρος (80' Ζαμάνης), Νίνο (63' Κουτσάκης), Σταμάτης (71' Δρίτσας), Γροντής, Μούντριχας.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: Παπαδόπουλος, Καράι (57' Πιτταράς), Τζατζάνας (57' Σερμάδι), Ανεβλαβής, Κωστόπουλος, Τραγούδας, Ζαχαριουδάκης, Βαθρακοκοίλης (70' Πλαστουργός), Κόντη (90' Μακροπουλιώτης), Γκούφας.  

Γ’ Εθνική

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος

FC Αλεξανδρούπολης - Απόλλων Παραλιμνίου         2-0

Αρης Αβάτου - Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου      2-1

Πανδραμαϊκός - Νέστος Χρυσούπολης          2-1

ΑΕ Διδυμότειχου - Αετός Ορφανού    0-1

Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου - Αναγέννηση Θαλασσιάς     2-0

ΑΕ Ευόσμου - ΑΕ Αμπελοκήπων         2-0

Ελπίδα Σαπών - Ηρακλής Αμπελοκήπων       0-3

Εθνικός Σοχού - Ορφέας Ξάνθης        2-2

2ος όμιλος

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας - ΠΑΟ Κουφαλίων         0-3

ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών - Εδεσσαϊκός      3-0

Θερμαϊκός - Αναγέννηση Πλαγιάς     4-1

Ποσειδώνας Μηχανιώνας - Μακεδονικός     2-1

Αετός Βαρβάρας - Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας   1-2

Θύελλα Σαρακηνών - Εθνικός Γιαννιτσών     3-1

Ρεπό: Νίκη Αγκαθιάς

3ος όμιλος

Δίας Δίου - Ατρόμητος Παλαμά         0-1

ΠΟ Ελασσόνας - Αναγέννηση Καρδίτσας       2-2

ΠΟ Φήκης - Αετός Μακρυχωρίου      1-3

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου - ΑΣ Μετέωρα      1-0

ΑΟ Σελλάνων - Ερμής Αμυνταίου       3-0

ΑΕ Καρίτσας - Οικονόμος Τσαριτσάνης         3-0

Ρεπό: Κοζάνη

4ος όμιλος

ΑΠΟ Αταλάντη - Φωκικός       0-1

Δήμητρα Ευξεινούπολης - ΑΟ Υπάτου           0-0

Νέα Αρτάκη - Θησέας Αγριάς             1-1

Διαγόρας Στεφανοβικείου - ΓΣ Αλμυρού       2-0

Αμβρυσσέας Διστόμου - Οπούντιος Μαρτίνου         1-0

Ρεπό: Ηρακλής Ψαχνών

5ος όμιλος – 1η αγωνιστική

Θύελλα Κατσικάς - Αναγέννηση Αρτας          1-2

Παναγρινιακός - Κέρκυρα      5-1

ΟΦΑΜ - Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας        4-1

Αστέρας Καληράχης - Τηλυκράτης Λευκάδας           0-2

ΠΑΣ Πρέβεζα - ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου            2-1

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου - ΑΕ Λευκίμμης      2-1

ΑΕ Μεσολογγίου - Αμβρακικός Λουτρού       0-1

6ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Πανιώνιος - Πανναξιακός       4-1

Χαραυγιακός - ΑΕ Μυκόνου   2-1

Αήττητος Σπάτων - Φωστήρας           1-0

Μαρκό - ΑΕ Μοσχάτου           0-0

Εθνικός - Ηλιούπολη 0-1

Ρεπό: Προοδευτική

7ος όμιλος

Μολαϊκός - Πανναυπλιακός   1-1

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου - Αρης Σκάλας     0-1

Κηφισιά - Ερμιονίδα   2-0

Κορωνίδα Κοιλάδας - Ατρόμητος Χιλιομοδίου          1-1

Ερμής Μελιγούς - ΠΑΟ Ρουφ             2-1

Πανγυθεατικός - Παναρκαδικός        1-0

Ρεπό: Αγιος Ιερόθεος

8ος όμιλος

ΑΕ Πυλίου Κω - Αίας Σαλαμίνας         1-2

Ακράτητος - Πανελευσινιακός           0-5

Μικρασιατική Χίου - Αετός Λουτρών             1-2

Αιολικός - Θύελλα Ραφήνας   2-2

Αστέρας Βάρης - ΑΟ Καραβά 3-0

9ος όμιλος

Ναυπακτιακός Αστέρας - Παναιγιάλειος                   1-1

ΑΟ Διαβολιτσίου - ΑΠΣ Ζάκυνθος      0-2

Αχαϊκή - Εθνικός Σκουλικάδου           1-0

ΑΟ Τσιλιβή - Πάμισος Μεσσήνης       0-1

Ρεπό: Θύελλα Πατρών

10ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Γιούχτας - Αστέρας Ρεθύμνου           0-1

ΑΟ Παλαιόχωρας - Πλατανιάς           2-0

Άγιος Νικόλαος - Αρης Σούδας           2-1

Αλμυρός Γαζίου - Αναγέννηση Ιεράπετρας   1-6

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ - Αρης Ρεθύμνου            3-0

ΑΕ Νεάπολης - Ατσαλένιος     0-2

Πόρος - Ηρόδοτος 0-1

Ρεθυμνιακός - ΑΟ Δαμάστας 2-0