x
 

Ομογένεια

GOBL: Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 20-21 Ιανουαρίου

23 Ιανουαρίου 2024

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του ΣαββατοΚύριακου 20-21 Ιανουαρίου όπως αναρτήθηκαν στην επίσημη ιστοσελίδα του Ελληνο-Ορθόδοξου Πρωταθλήματος Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής:

Σάββατο 20 Ιανουαρίου

Flushing

1:00 PM: B1: St. Paul – St. Nicholas Blue

2:00 PM: B1: St. Paraskevi – St. Nicholas White

3:00 PM: G1: St. Demetrios Astoria White – St. Nicholas Blue

4:00 PM: B2: St. Markella – St. Nicholas White        L-W

5:00 PM: G2: St Demetrios Astoria Gold 20 – St. Nicholas Blue      20-10

6:00 PM: B2: St. Nicholas Black – Holy Cross Brooklyn White       W-L

7:00 PM: G3: Transfiguration of Christ – St. Nicholas White           11-16

 

Jamaica

2:00 PM: B2: St. Nicholas Red – St. Demetrios Jamaica       14-20

 

Whitestone

2:00 PM: B2: St. Demetrios Astoria Gold – Holy Cross Whitestone Black 31-16

3:00 PM: G2: St. Markella – Holy Cross Whitestone Gold   6-22

4:00 PM: B3: St. Nicholas Blue – Holy Cross Whitestone Gold       29-48

5:15 PM: B3: St. Paraskevi Green – Holy Cross Whitestone Black 58-37

 

Brookville

2:00 PM: B1: Holy Cross Whitestone Black – Holy Resurrection

3:00 PM: G2: St. Nicholas White – Holy Resurrection          6-16

4:00 PM: B3: Holy Cross Brooklyn White – Holy Resurrection White         31-21

 

Port Washington

2:00 PM: B1: Holy Cross Whitestone Gold – Archangel Michael Maroon

3:00 PM: B2: St. Demetrios Astoria White – Archangel Michael White       12-25

4:00 PM: G2: St. Paraskevi – Archangel Michael      2-24

 

Astoria

2:00 PM: G1: St. Nicholas White – St. Demetrios Astoria Navy

3:00 PM: B3: Holy Trinity Hicksville – St. Demetrios Astoria Navy            20-16

4:15 PM: G3: St. Paraskevi – St. Demetrios Astoria Gold     0-2

 

St. Abraam Coptic Church

3:30 PM: G1: St. Demetrios Merrick – Holy Trinity Hicksville

4:30 PM: G2: St. Demetrios Merrick – Holy Trinity Hicksville        4-13

5:30 PM: B1: St. Demetrios Astoria – Holy Trinity Hicksville

 

Κυριακή 21 Ιανουαρίου

Brookville

1:30 PM: SB: Archangel Michael Maroon – Holy Resurrection        58-45

2:45 PM: JG: St. Nicholas – Holy Resurrection         38-21

4:30 PM: JB: Holy Cross Brooklyn Grey – Holy Resurrection White           32-22

5:45 PM: SG: Holy Cross Brooklyn – Holy Resurrection      49-20

 

Flushing

1:30 PM: B2: St. Nicholas White – Holy Trinity Hicksville 19-20

2:30 PM: SG: Zoodohos Peghe – St. Nicholas           38-49

3:45 PM: JB: Holy Cross Brooklyn White – St. Nicholas Red          47-52

5:00 PM: SB: St. Demetrios Merrick – St. Nicholas White   47-54

6:15 PM: B3: St. Paul Black – St. Nicholas Black     21-31

 

Astoria

2:00 PM: JG: St. Demetrios Merrick – St. Demetrios Astoria Navy 20-19

3:15 PM: JG: St. Paul – St. Demetrios Astoria Gold 10-49

4:30 PM: G2: Holy Trinity Hicksville – St Demetrios Astoria Gold 9-21

5:45 PM: G2: St. Paul – St Demetrios Astoria Navy 18-4

 

Port Washington

2:00 PM: JB: Zoodohos Peghe – Archangel Michael Red     36-61

3:15 PM: JG: Archangel Michael White – Archangel Michael Maroon        37-43

4:30 PM: JB: St. Nicholas Blue – Archangel Michael Maroon          34-69

5:45 PM: SB: Holy Cross Brooklyn – Archangel Michael White      63-47

7:00 PM: JB: Archangel Michael Black – Holy Trinity Hicksville    40-42

 

Whitestone

2:00 PM: JG: Zoodohos Peghe – Holy Cross Whitestone      10-35

3:15 PM: SB: St. Nicholas Blue – Holy Cross Whitestone Black      82-61

4:30 PM: G2: Archangel Michael – Holy Cross Whitestone Gold    17-19

5:45 PM: G2: Holy Cross Brooklyn – Holy Cross Whitestone Black            25-4

 

Greenlawn

2:00 PM: JG: Archangel Michael Red – St. Paraskevi           27-30

3:15 PM: SB: St. Paul – St. Paraskevi            53-71

4:30 PM: G3: Holy Cross Brooklyn – St. Paraskevi 12-9

5:45 PM: B1: Holy Trinity Hicksville – St. Paraskevi

 

Jamaica

3:15 PM: SB: Zoodohos Peghe – St. Demetrios Jamaica       57-58

 

St. Abraam Coptic Church

3:30 PM: SG: St. Paul – Holy Trinity Hicksville       30-37

4:30 PM: B3: Holy Cross Brooklyn White – Holy Trinity Hicksville           19-30

5:30 PM: G3: Archangel Michael – Holy Trinity Hicksville 21-20

6:30 PM: SB: St. Demetrios Astoria – Holy Trinity Hicksville         74-39

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Η καρδιά της πρωταθλήτριας χτύπησε δυνατά και στο 8ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Ιταλία με γκολ του Ματία Τζακάνι ισοφάρισε σε 1-1 την Κροατία στη Λειψία και μέσω της 2ης θέσης στον 2ο όμιλο πήρε την πρόκριση για τις 16 καλύτερες ομάδες του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου.

Σχόλια

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΠΙΟ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΑ

Εκκλησία

ΒΟΣΤΩΝΗ. Εκλέχτηκε την Παρασκευή 17 Μαΐου 2024 από τη Σύνοδο του Φαναρίου, ο Επίσκοπος Σασίμων Κωνσταντίνος (Μώραλης) Μητροπολίτης Ντένβερ, όπως άλλωστε ήταν αναμενόμενο και όπως είχε εξαγγείλει ο «Ε.

ΑΠΟΨΕΙΣ

Είδε συγχωριανούς του, που τους κρέμασαν στους φανοστάτες της πλατείας της Καλαμάτας.

Πολιτισμός

ΑΘΗΝΑ. Σε μία λαμπρή τελετή με άρωμα Ελλάδας και Γαλλίας παραδόθηκε η Ολυμπιακή Φλόγα το απόγευμα της Παρασκευής στην οικοδέσποινα των φετινών Ολυμπιακών Αγώνων.

ΒΙΝΤΕΟ