x
 

Ομογένεια

GOBL: Το πρόγραμμα των ημιτελικών του ΣαββατοΚύριακου 16-17 Μαρτίου

Το βράδυ της ερχόμενης Κυριακής 17 Μαρτίου θα γνωρίζουμε τις 16 ομάδες που θα διεκδικήσουν τους 8 τίτλους σε ισάριθμες κατηγορίες στο Ελληνο-Ορθόδοξο Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής.

Το Σαββατο-Κύριακο 16-17 θα διεξαχθούν 16 αγώνες στα ημιτελικά του GOBL από τους οποίους θα βγουν οι 16 ομάδες των τελικών. Συγκεκριμένα 7 ομάδες από την Ενορία του Αρχάγγελου Μιχαήλ του Πορτ Ουάσιγκτον (στις κατηγορίες G2, B2, G3, JG, JB, SG, SB), άλλες 7 από την Ενορία του Αγίου Νικολάου του Φλάσινγκ (B2, G3, B3, JG, JB, SG, SB), 5 από την Ενορία του Αγίου Δημητρίου της Αστόριας (G2, B2, B3, JG, SB), 3 από την Ενορία του Τιμίου Σταυρού του Ουαϊτστόουν (G2, B3, JB) και της Ενορίας της Εκκλησίας της Αναστάσεως του Μπρούκβιλ (G3, B3, JB), 2 από την Κοίμηση της Θεοτόκου του Μπρούκλιν (B2, JG) και από 1 από τις Ενορίες της Ζωοδόχου Πηγής του Μπρονξ (G2), Αγίας Τριάδας του Χίκσβλι (SG), Αγίου Παύλου του Χάμπστεντ (SG), Τιμίου Σταυρού του Μπρούκλιν (SB) αλλά και η ομάδα G3 που προέκυψε από τη συνένωση ομάδων των Ενοριών της Ζωοδόχου Πηγής του Μπρονξ και Αγίου Παύλου του Χάμπστεντ στα κλειστά γυμναστήρια της Αστόριας και του St. John’s Prep, θα δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό για να πάρουν τα 16 εισιτήρια των 8 τελικών.

Συνοπτικά το πρόγραμμα των ημιτελικών του Ελληνο-Ορθόδοξου Πρωταθλήματος Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής το ΣαββατοΚύριακο 16-17 Μαρτίου όπως αναρτήθηκαν στην επίσημη ιστοσελίδα του GOBL:

Σάββατο 16 Μαρτίου

Astoria

10:00 AM: G2: Archangel Michael – Holy Cross Whitestone Gold

11:15 AM: B2: Archangel Michael Maroon – YKT Gold

 

St. John’s Prep

10:30 AM: G2: St Demetrios Astoria Gold – Zoodohos Peghe

11:30 AM: B2: St. Demetrios Astoria Navy – St. Nicholas Blue

12:30 PM: G3: Holy Resurrection – St. Nicholas Blue

1:45 PM: G3: St. Paul/Zoodohos Peghe – Archangel Michael

3:00 PM: B3: Holy Resurrection Red – St. Nicholas Blue

4:15 PM: B3: St. Demetrios Astoria Gold – Holy Cross Whitestone Gold

5:30 PM: JG: St. Nicholas – St. Demetrios Astoria Gold

6:45 PM: JG: YKT – Archangel Michael Maroon

 

Κυριακή 17 Μαρτίου

St. John’s Prep

1:15 PM: JB: St. Nicholas White – Archangel Michael Maroon

2:30 PM: JB: Holy Resurrection Red – Holy Cross Whitestone

3:45 PM: SG: Archangel Michael – Holy Trinity Hicksville

5:00 PM: SG: St. Paul – St. Nicholas

6:15 PM: SB: St. Nicholas Blue – Archangel Michael Maroon

7:30 PM: SB: St. Demetrios Astoria – Holy Cross Brooklyn

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Οπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος η σεζόν στο Ελληνο-Ορθόδοξο Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής ολοκληρώθηκε με μία γιορτή όπως είναι το All Star Game.

Σχόλια

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΠΙΟ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΑ

Αντίλογος

Παρενέβη, διαβάζω, ο υπουργός Υγείας, Θάνος Πλεύρης, για να τεθεί σε διαθεσιμότητα ο δημόσιος υπάλληλος που συνελήφθη για εμπλοκή του στην υπόθεση της 12χρονης στα Σεπόλια.

Εκδηλώσεις

ΜΠΡΟΥΚΛΙΝ. Μέσα σε ιδιαίτερα συγκινητικό κλίμα πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18 Ιουνίου η τελετή αποφοίτησης της 8ης τάξης του Ημερήσιου Ελληνικού Σχολείου “Αργύριος Φάντης” στον Καθεδρικό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στο Μπρούκλιν.

Πολιτισμός

Η πρωτοεμφανιζόμενη συγγραφέας Μαρίνα Πλούμπη, μας χάρισε φέτος ένα παιδικό βιβλίο ξεχωριστό και μοναδικό για τα ελληνικά δεδομένα.

ΒΙΝΤΕΟ