x
 

Ομογένεια

GOBL: Το πρόγραμμα του Σαββατο-Κύριακου 2-3 Δεκεμβρίου

01 Δεκεμβρίου 2023

Αυτή κι αν είναι αγωνιστική δράση στο Ελληνο-Ορθόδοξο Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής! Το διήμερο 2-3 Δεκεμβρίου έχουμε 71 αγώνες όλων κατηγοριών, αφού στο… παιχνίδι μπαίνουν και οι… ρούκι των B1 και G1 κατηγοριών.

Συνοπτικά το πρόγραμμα του Σαββατο-Κύριακου 2-3 Δεκεμβρίου όπως αναρτήθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα του Ελληνο-Ορθόδοξου Πρωταθλήματος Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής (GOBL):

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

Hempstead

12:00 PM: B3: Holy Resurrection White – St. Paul Black

1:15 PM: B3: St. Demetrios Astoria Navy – St. Paul White

2:30 PM: SB: Holy Resurrection – St. Paul

3:30 PM: B1: Archangel Michael Maroon – St. Paul

4:30 PM: G2: St Demetrios Astoria Navy – St. Paul

Whitestone

1:00 PM: B1: St. Nicholas Red – Holy Cross Whitestone Gold

2:00 PM: B1: St. Paraskevi – Holy Cross Whitestone Black

3:00 PM: G1: Transfiguration of Christ – Holy Cross Whitestone

4:00 PM: B2: Holy Cross Brooklyn Blue – Holy Cross Whitestone Black

5:00 PM: B2: St. Demetrios Merrick – Holy Cross Whitestone Gold

6:00 PM: G2: St. Paraskevi – Holy Cross Whitestone Gold

Flushing

1:00 PM: G1: Holy Resurrection Red – St. Nicholas Blue

2:00 PM: G3: St. Demetrios Merrick – St. Nicholas White

3:15 PM: B3: Archangel Michael Maroon – St. Nicholas Blue

4:30 PM: JG: Archangel Michael Red – St. Nicholas

5:45 PM: SB: YKT – St. Nicholas White

7:00 PM: SB: Holy Cross Brooklyn – St. Nicholas Blue

8:00 PM: B2: St. Nicholas Red – St. Nicholas Black

Jamaica

2:00 PM: B2: St. Demetrios Astoria White – St. Markella

3:00 PM: B2: St. Paul – St. Demetrios Jamaica

4:15 PM: G3: St. Nicholas Blue – Transfiguration of Christ

Astoria

2:00 PM: B1: St. Nicholas Blue – St. Demetrios Astoria

3:00 PM: B2: Holy Resurrection White – St. Demetrios Astoria Navy

4:00 PM: B2: St. Nicholas Blue – St. Demetrios Astoria Gold

5:00 PM: G3: St Demetrios Astoria Navy – St. Demetrios Astoria Gold

6:15 PM: B3: Holy Cross Brooklyn Blue – St. Demetrios Astoria Gold

7:30 PM: JB: St. Nicholas Red – St. Demetrios Astoria Navy

Greenlawn

2:00 PM: B2: Holy Resurrection Red – St. Paraskevi

3:00 PM: G3: Holy Resurrection – St. Paraskevi

4:15 PM: JG: Holy Resurrection – St. Paraskevi

5:30 PM: SB: Archangel Michael Maroon – St. Paraskevi

6:45 PM: B3: St. Paraskevi White – St. Paraskevi Green

Port Washington

2:00 PM: B1: St. Nicholas Black – Archangel Michael White

3:00 PM: G2: St. Demetrios Merrick – Archangel Michael

4:00 PM: B3: St. Nicholas White – Archangel Michael White

5:15 PM: JG: Zoodohos Peghe – Archangel Michael White

6:30 PM: JB: Holy Cross Brooklyn Grey – Archangel Michael Red

7:45 PM: SB: St. Demetrios Astoria – Archangel Michael White

ZP Bronx

2:00 PM: G2: St. Markella – Zoodohos Peghe

3:15 PM: G3: Holy Cross Brooklyn – St.Paul/Zoodohos Peghe

4:30 PM: SB: St. Demetrios Merrick – Zoodohos Peghe

YKT

3:30 PM: B2: Holy Cross Brooklyn White – YKT White

4:30 PM: B2: Archangel Michael Maroon – YKT Gold

5:30 PM: B3: Holy Resurrection Red – YKT Gold

6:30 PM: G3: Holy Cross Whitestone – YKT

7:30 PM: B3: St. Nicholas Black – YKT White

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

Astoria

1:30 PM: SG: St. Nicholas – St. Demetrios Astoria

2:45 PM: JG: Holy Cross Brooklyn – St. Demetrios Astoria Navy

4:00 PM: JB: Holy Cross Brooklyn White – St. Demetrios Astoria Navy

5:15 PM: JG: YKT – St. Demetrios Astoria Gold

6:30 PM: SB: Holy Cross Whitestone Black – St. Demetrios Astoria

Port Washington

2:00 PM: JG: Holy Cross Whitestone – Archangel Michael Maroon

3:15 PM: JB: Holy Cross Brooklyn Blue – Archangel Michael Maroon

4:30 PM: JB: St. Demetrios Merrick – Archangel Michael White

5:45 PM: JB: YKT – Archangel Michael Black

7:00 PM: SG: Holy Trinity Hicksville – Archangel Michael

Jamaica

2:00 PM: SB: Holy Cross Brooklyn – St. Demetrios Jamaica

3:15 PM: SB: St. Demetrios Merrick – Holy Trinity Hicksville

Flushing

2:00 PM: JB: Holy Cross Brooklyn Grey – St. Nicholas Red

3:15 PM: JB: Holy Resurrection Red – St. Nicholas Blue

4:30 PM: JB: Holy Cross Whitestone – St. Nicholas Black

5:45 PM: SB: Archangel Michael Maroon – St. Nicholas Blue

Greenlawn

2:00 PM: JG: St. Demetrios Merrick – St. Paraskevi

3:15 PM: SG: Holy Resurrection – St. Paraskevi

4:30 PM: SB: Holy Resurrection – St. Paraskevi

Hempstead

2:00 PM: JG: St. Nicholas – St. Paul

3:15 PM: JB: Holy Resurrection White – St. Paul

4:30 PM: SG: Holy Cross Brooklyn – St. Paul

5:45 PM: SB: YKT – St. Paul

ZP Bronx

2:00 PM: JG: Archangel Michael Red – Zoodohos Peghe

3:15 PM: SB: Holy Cross Whitestone Gold – Zoodohos Peghe

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Ο Ρόμπερτ Λιούμπισιτς αρχίζει και μπαίνει όλο και πιο δυνατά στο ροτέισον της ΑΕΚ και όλα δείχνουν ότι θα αποτελέσει ένα από τα δυνατά «όπλα» του Ματίας Αλμέιδα στη «μάχη» που θα δώσουν οι «κιτρινόμαυροι» στα πλέι οφ για τη διατήρηση των σκήπτρων τους στο ελληνικό ποδόσφαιριο.

Σχόλια

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΠΙΟ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΑ

Αντίλογος

Παρενέβη, διαβάζω, ο υπουργός Υγείας, Θάνος Πλεύρης, για να τεθεί σε διαθεσιμότητα ο δημόσιος υπάλληλος που συνελήφθη για εμπλοκή του στην υπόθεση της 12χρονης στα Σεπόλια.

Εκδηλώσεις

ΜΠΡΟΥΚΛΙΝ. Μέσα σε ιδιαίτερα συγκινητικό κλίμα πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18 Ιουνίου η τελετή αποφοίτησης της 8ης τάξης του Ημερήσιου Ελληνικού Σχολείου “Αργύριος Φάντης” στον Καθεδρικό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στο Μπρούκλιν.

Πολιτισμός

Η πρωτοεμφανιζόμενη συγγραφέας Μαρίνα Πλούμπη, μας χάρισε φέτος ένα παιδικό βιβλίο ξεχωριστό και μοναδικό για τα ελληνικά δεδομένα.

ΒΙΝΤΕΟ