x
 

Ομογένεια

GOBL: To πρόγραμμα του Σαββατο-Κύριακου 2-3 Μαρτίου

Αισίως το Ελληνο-Ορθόδοξο Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής έφτασε στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου του. Το Σαββατοκύριακο 2-3 Μαρτίου θα πέσει η αυλαία της και από Δευτέρα θα μπει σε κατάσταση πλέι οφ και ουσιαστικά αντίστροφης μέτρησης για τους πρωταθλητές και τις στέψεις…

Συνοπτικά το πρόγραμμα του Σαββατο-Κύριακου 2-3 Μαρτίου όπως αναρτήθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα του Ελληνο-Ορθόδοξου Πρωταθλήματος Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής (GOBL):

Σάββατο 2 Μαρτίου

Brookville

11:45 AM: JG: YKT – Holy Resurrection

1:00 PM: B1: Holy Trinity Hicksville – Holy Resurrection

2:00 PM: G1: St. Nicholas Blue – Holy Resurrection White

3:00 PM: B2: Holy Cross Whitestone Black – Holy Resurrection White

4:00 PM: G2: St. Markella – Holy Resurrection

5:00 PM: B3: St. Nicholas White – Holy Resurrection White

6:15 PM: G3: St. Nicholas White – Holy Resurrection

 

Astoria

1:00 PM: G3: YKT – St. Demetrios Astoria Gold

2:00 PM: G1: St. Demetrios Merrick – St. Demetrios Astoria Navy

3:00 PM: G1: Holy Cross Whitestone – St. Demetrios Astoria White

4:00 PM: G2: St. Paraskevi – St Demetrios Astoria Gold

5:00 PM: B2: Archangel Michael Maroon – St. Demetrios Astoria Navy

6:00 PM: B2: St. Demetrios Jamaica – St. Demetrios Astoria White

7:00 PM: B3: Holy Cross Whitestone Gold – St. Demetrios Astoria Gold

 

Flushing

1:00 PM: B1: Archangel Michael Maroon – St. Nicholas White

2:00 PM: G2: St. Demetrios Merrick – St. Nicholas White

3:00 PM: G2: Holy Trinity Hicksville – St. Nicholas Blue

4:00 PM: B2: YKT White – St. Nicholas White

5:00 PM: B2: Archangel Michael White – St. Nicholas Red

6:00 PM: B3: St. Demetrios Merrick – St. Nicholas Blue

7:15 PM: G3: Holy Cross Whitestone – St. Nicholas Blue

 

Whitestone

2:00 PM: B1: Archangel Michael White – Holy Cross Whitestone Gold

3:00 PM: B2: St. Paraskevi – Holy Cross Whitestone Gold

4:00 PM: G2: Zoodohos Peghe – Holy Cross Whitestone Gold

5:00 PM: B3: Holy Resurrection Red – Holy Cross Whitestone Black

 

Port Washington

2:00 PM: G1: St. Nicholas White – Archangel Michael

3:00 PM: B3: YKT White – Archangel Michael White

4:15 PM: B3: YKT Gold – Archangel Michael Maroon

5:30 PM: G3: St. Paraskevi – Archangel Michael

 

Holy Cross Brooklyn

4:30 PM: B2: YKT Gold – Holy Cross Brooklyn Blue

5:30 PM: B3: St. Demetrios Astoria Navy – Holy Cross Brooklyn White

6:30 PM: B3: St. Paraskevi White – Holy Cross Brooklyn Blue

7:45 PM: JG: St. Demetrios Merrick – Holy Cross Brooklyn

 

 

 

 

Κυριακή 3 Μαρτίου

Holy Cross Brooklyn

1:00 PM: JB: St. Paul – Holy Cross Brooklyn Grey

2:15 PM: JG: St. Nicholas – Holy Cross Brooklyn

3:30 PM: JB: Holy Trinity Hicksville – Holy Cross Brooklyn White

4:45 PM: SG: Holy Trinity Hicksville – YKT

5:30 PM: SB: Holy Trinity Hicksville – Holy Cross Brooklyn

 

Astoria

1:00 PM: B3: Holy Resurrection Red – St. Demetrios Astoria Gold

2:00 PM: JG: Archangel Michael Maroon – St. Demetrios Astoria Navy

3:15 PM: JB: Archangel Michael Red – St. Demetrios Astoria Navy

4:30 PM: JG: Holy Cross Whitestone – St. Demetrios Astoria Gold

5:45 PM: G2: YKT – St Demetrios Astoria Navy

 

Hempstead

1:00 PM: B2: Holy Trinity Hicksville – St. Paul

2:00 PM: SG: Archangel Michael – St. Paul

3:15 PM: JG: St. Demetrios Merrick – St. Paul

4:30 PM: SB: St. Nicholas White – St. Paul

5:45 PM: G3: St. Paraskevi – St.Paul/Zoodohos Peghe

 

Flushing

1:00 PM: B1: St. Nicholas White – St. Nicholas Blue

2:00 PM: SG: Holy Cross Brooklyn – St. Nicholas

3:15 PM: JB: Archangel Michael White – St. Nicholas Black

4:30 PM: JB: St. Demetrios Merrick – St. Nicholas Blue

5:45 PM: B3: Holy Trinity Hicksville – St. Nicholas Black

6:45 PM: G3: Holy Trinity Hicksville – St. Nicholas White

 

ZP Bronx

2:00 PM: SG: St. Paraskevi – Zoodohos Peghe

3:15 PM: SB: Holy Cross Whitestone Black – Zoodohos Peghe

4:30 PM: G2: Archangel Michael – Zoodohos Peghe

 

Port Washington

2:00 PM: JB: Zoodohos Peghe – Archangel Michael Black

3:15 PM: SB: St. Demetrios Jamaica – Archangel Michael White

4:30 PM: B3: Holy Cross Brooklyn Blue – Archangel Michael Maroon

 

Whitestone

2:00 PM: JB: Archangel Michael Maroon – Holy Cross Whitestone

3:15 PM: SB: St. Paraskevi – Holy Cross Whitestone Gold

 

Brookville

2:00 PM: B2: Holy Cross Whitestone Gold – Holy Resurrection Red

3:00 PM: B2: St. Nicholas Blue – Holy Resurrection White

4:15 PM: JG: Archangel Michael White – Holy Resurrection

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Ματς για γερά νεύρα διεξήχθη στη Φιλαδέλφεια όπου οι Σίξερς επικράτησαν των Χιτ με 105-104 και πήραν το εισιτήριο για τα Playoffs, όπου θα αντιμετωπίσουν τους Νικς στον πρώτο γύρο.

Σχόλια

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΠΙΟ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΑ

Πρακτορικά

Με την παρέλαση της Νέας Υόρκης την Κυριακή 14 Απριλίου, έκλεισε κι ο φετινός κύκλος των παρελάσεων για τη μεγάλη και τρανή ημέρα της κήρυξης της Επανάστασης του 1821 για τη λευτεριά της Ελλάδας από τους Τούρκους.

Αντίλογος

Παρενέβη, διαβάζω, ο υπουργός Υγείας, Θάνος Πλεύρης, για να τεθεί σε διαθεσιμότητα ο δημόσιος υπάλληλος που συνελήφθη για εμπλοκή του στην υπόθεση της 12χρονης στα Σεπόλια.

Εκδηλώσεις

ΜΠΡΟΥΚΛΙΝ. Μέσα σε ιδιαίτερα συγκινητικό κλίμα πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18 Ιουνίου η τελετή αποφοίτησης της 8ης τάξης του Ημερήσιου Ελληνικού Σχολείου “Αργύριος Φάντης” στον Καθεδρικό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στο Μπρούκλιν.

ΒΙΝΤΕΟ