x
 

Ομογένεια

GOBL: Το πρόγραμμα του ΣαββατοΚύριακου 3-4 Φεβρουαρίου

02 Φεβρουαρίου 2024

Γεμάτη για μία ακόμα αγωνιστική η δράση στο Ελληνο-Ορθόδοξο Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής το πρώτο ΣαββατοΚύριακο του Φεβρουαρίου. Σε όλες τις κατηγορίες σε αγόρια και κορίτσια τα παιχνίδια είναι πολύ σημαντικά ιδίως τώρα που έχει μπει στην αντίστροφη μέτρηση για την αυλαία της κανονικής περιόδου.

Συνοπτικά το πρόγραμμα του ΣαββατοΚύριακου 3-4 Φεβρουαρίου στο Ελληνο-Ορθόδοξο Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής όπως αναρτήθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα του (GOBL):

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

Hempstead

12:00 PM: B3: YKT White – St. Paul Black

1:15 PM: B3: Holy Resurrection White – St. Paul White

2:30 PM: B2: St. Nicholas Red – St. Paul

3:30 PM: B1: St. Nicholas White – St. Paul

4:30 PM: G2: Holy Cross Whitestone Black – St. Paul

ZP Bronx

2:00 PM: G3: Archangel Michael – St.Paul/Zoodohos Peghe

3:15 PM: B3: St. Nicholas White – Zoodohos Peghe

Brookville

2:00 PM: B1: Holy Cross Whitestone Gold – Holy Resurrection

3:00 PM: B2: St. Demetrios Astoria Navy – Holy Resurrection Red

4:00 PM: B2: St. Demetrios Merrick – Holy Resurrection White

5:00 PM: G2: St. Demetrios Astoria Gold – Holy Resurrection

6:15 PM: G3: YKT – Holy Resurrection

Whitestone

2:00 PM: B2: YKT Gold – Holy Cross Whitestone Gold

4:15 PM: B3: St. Demetrios Merrick – Holy Cross Whitestone Gold

 

Port Washington

2:00 PM: G1: St. Paul – Archangel Michael

3:00 PM: B2: St. Demetrios Astoria Gold – Archangel Michael Maroon

4:15 PM: B3: Holy Cross Brooklyn White – Archangel Michael White

Astoria

2:00 PM: G1: Transfiguration of Christ – St. Demetrios Astoria White

3:00 PM: B3: Holy Cross Whitestone Black – St. Demetrios Astoria Gold

4:15 PM: G3: Holy Cross Whitestone – St Demetrios Astoria Navy

5:30 PM: G3: St. Nicholas Blue – St. Demetrios Astoria Gold

Flushing

2:00 PM: B1: Archangel Michael Maroon – St. Nicholas Red

3:00 PM: B1: St. Demetrios Astoria – St. Nicholas Black

4:00 PM: B2: Archangel Michael White – St. Nicholas Black

5:00 PM: G2: St. Markella – St. Nicholas Blue

6:00 PM: G2: Holy Cross Whitestone Gold – St. Nicholas White

7:15 PM: B3: Holy Cross Brooklyn Blue – St. Nicholas Blue

8:15 PM: B3: St. Demetrios Astoria Navy – St. Nicholas Black

Holy Cross Brooklyn

4:30 PM: B2: St. Nicholas Blue – Holy Cross Brooklyn Blue

5:30 PM: G2: St. Demetrios Astoria Navy – Holy Cross Brooklyn

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

Flushing

1:00 PM: B2: Holy Trinity Hicksville – St. Nicholas Black

2:00 PM: JB: St. Demetrios Merrick – St. Nicholas White

3:15 PM: JG: St. Demetrios Astoria Navy – St. Nicholas

4:30 PM: B2: YKT Gold – St. Nicholas Blue

5:30 PM: B2: St. Demetrios Jamaica – YKT White

Hempstead

1:00 PM: G1: Holy Trinity Hicksville – St. Paul

2:00 PM: SG: Holy Resurrection – St. Paul

3:15 PM: JB: Holy Cross Brooklyn White – St. Paul

4:30 PM: JG: Archangel Michael Maroon – St. Paul

5:45 PM: SB: Archangel Michael White – St. Paul

Brookville

1:30 PM: JG: Archangel Michael White – Holy Resurrection

2:45 PM: JB: Archangel Michael White – Holy Resurrection Red

4:00 PM: JB: Archangel Michael Black – Holy Resurrection White

5:15 PM: SB: St. Demetrios Astoria – Holy Resurrection

6:30 PM: G3: Archangel Michael – Holy Resurrection

ZP Bronx

2:00 PM: JG: St. Demetrios Astoria Gold – Zoodohos Peghe

3:15 PM: JB: St. Nicholas Red – Zoodohos Peghe

4:30 PM: SG: YKT – Zoodohos Peghe

Port Washington

2:00 PM: SG: St. Demetrios Astoria – Archangel Michael

3:15 PM: SB: St. Nicholas White – Archangel Michael Maroon

4:30 PM: G1: Holy Resurrection White – Archangel Michael

YKT

2:00 PM: JG: Holy Cross Whitestone – YKT

3:15 PM: SB: St. Nicholas Blue – YKT

Jamaica

2:00 PM: G3: Holy Trinity Hicksville – St. Demetrios Merrick

3:15 PM: SB: St. Demetrios Merrick – St. Demetrios Jamaica

4:30 PM: G2: St. Markella – Holy Trinity Hicksville

Holy Cross Brooklyn

3:15 PM: JB: St. Nicholas Blue – Holy Cross Brooklyn Blue

4:30 PM: SB: Zoodohos Peghe – Holy Cross Brooklyn

5:45 PM: B2: St. Demetrios Astoria Navy – Holy Cross Brooklyn Blue

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Ενα ακόμα πολύ θεαματικό και γρήγορο παιχνίδι στο Ελληνο-Ορθόδοξο Πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης της Αρχιεπισκοπής.

Σχόλια

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΠΙΟ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΑ

Αντίλογος

Παρενέβη, διαβάζω, ο υπουργός Υγείας, Θάνος Πλεύρης, για να τεθεί σε διαθεσιμότητα ο δημόσιος υπάλληλος που συνελήφθη για εμπλοκή του στην υπόθεση της 12χρονης στα Σεπόλια.

Εκδηλώσεις

ΜΠΡΟΥΚΛΙΝ. Μέσα σε ιδιαίτερα συγκινητικό κλίμα πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18 Ιουνίου η τελετή αποφοίτησης της 8ης τάξης του Ημερήσιου Ελληνικού Σχολείου “Αργύριος Φάντης” στον Καθεδρικό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στο Μπρούκλιν.

Πολιτισμός

Η πρωτοεμφανιζόμενη συγγραφέας Μαρίνα Πλούμπη, μας χάρισε φέτος ένα παιδικό βιβλίο ξεχωριστό και μοναδικό για τα ελληνικά δεδομένα.

ΒΙΝΤΕΟ