x
 

Ομογένεια

GOBL: Το πρόγραμμα του τριημέρου 26-27-28 Ιανουαρίου

26 Ιανουαρίου 2024

Με αγώνες και την Παρασκευή (26/1), εκτός του Σαββατοκύριακου (27-28/1) συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον το πρόγραμμα στο Ελληνο-Ορθόδοξο Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής. Ολες οι κατηγορίες σε αγόρια και κορίτσια, σχεδόν σε όλα τα Κλειστά γυμναστήρια η δράση θα είναι πολύ μεγάλη με σημαντικά παιχνίδια. Την Παρασκευή (26/1) το πρόγραμμα περιλαμβάνει παιχνίδια που είχαν ακυρωθεί το προηγούμενο Σαββατοκύριακο (20-21/1) αλλά και άλλα λόγω συμμετοχής παιδιών στο πρόγραμμα της κατασκήνωσης της Αρχιεπισκοπής

Συνοπτικά το πρόγραμμα του τριημέρου 26-27-28 Ιανουαρίου όπως αναρτήθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα του Ελληνο-Ορθόδοξου Πρωταθλήματος Μπάσκετ της Αρχιεπισκοπής:

Παρασκευή 26 Ιανουαρίου

Flushing

6:30 PM: B2: Holy Trinity Hicksville – St. Nicholas Black

7:30 PM: B2: St. Demetrios Jamaica – St. Nicholas White

 

Port Washington

7:30 PM: B3: St. Paul White – Archangel Michael White

 

Σάββατο 27 Ιανουαρίου

Flushing

1:00 PM: B1: Archangel Michael White – St. Nicholas White

2:00 PM: G1: St. Demetrios Astoria White – St. Nicholas White

3:00 PM: G2: Zoodohos Peghe – St. Nicholas White

 

Astoria

1:30 PM: B1: St. Nicholas Red – St. Demetrios Astoria

2:30 PM: G1: St. Paul – St. Demetrios Astoria Navy

3:30 PM: G2: Holy Cross Whitestone Black – St Demetrios Astoria Navy

4:30 PM: B2: Holy Cross Whitestone Gold – St. Demetrios Astoria Navy

5:30 PM: B2: Holy Cross Brooklyn Blue – St. Demetrios Astoria Gold

6:30 PM: G3: St. Demetrios Merrick – St Demetrios Astoria Navy

 

Whitestone

2:00 PM: G1: St. Demetrios Merrick – Holy Cross Whitestone

3:00 PM: B1: St. Paul – Holy Cross Whitestone Black

4:00 PM: B1: Holy Trinity Hicksville – Holy Cross Whitestone Gold

5:00 PM: G2: Holy Trinity Hicksville – Holy Cross Whitestone Gold

 

Brookville

2:00 PM: G1: Holy Trinity Hicksville – Holy Resurrection Red

3:00 PM: G2: St. Demetrios Merrick – Holy Resurrection

4:00 PM: B2: Holy Cross Whitestone Black – Holy Resurrection Red

5:00 PM: B2: Archangel Michael Maroon – Holy Resurrection White

6:15 PM: B3: St. Paraskevi White – Holy Resurrection Red

7:30 PM: G3: St. Demetrios Astoria Gold – Holy Resurrection

 

Port Washington

2:00 PM: B2: St. Paul – Archangel Michael White

3:00 PM: G2: St. Nicholas Blue – Archangel Michael

4:00 PM: G3: Holy Cross Whitestone – Archangel Michael

 

Greenlawn

2:00 PM: B1: St. Nicholas Black – St. Paraskevi

3:00 PM: G1: Holy Resurrection White – St. Paraskevi

4:00 PM: G2: St. Markella – St. Paraskevi

5:00 PM: B3: Archangel Michael Maroon – St. Paraskevi Green

6:15 PM: G3: Transfiguration of Christ – St. Paraskevi

 

Holy Cross Brooklyn

4:30 PM: G2: YKT – Holy Cross Brooklyn

5:30 PM: B2: St. Markella – Holy Cross Brooklyn White

6:30 PM: B3: Zoodohos Peghe – Holy Cross Brooklyn White

 

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Brookville

2:00 PM: JG: St. Demetrios Astoria Navy – Holy Resurrection

3:15 PM: SB: St. Demetrios Jamaica – Holy Resurrection

4:30 PM: JB: St. Nicholas White – Holy Resurrection Red

5:45 PM: G3: Holy Trinity Hicksville – Holy Resurrection

 

Port Washington

2:00 PM: JB: St. Paul – Archangel Michael Black

3:15 PM: JG: St. Demetrios Merrick – Archangel Michael Red

4:30 PM: SB: YKT – Archangel Michael White

5:45 PM: B2: St. Paraskevi – Archangel Michael Maroon

 

Holy Cross Brooklyn

2:00 PM: JG: Archangel Michael Maroon – Holy Cross Brooklyn

3:15 PM: SB: St. Demetrios Merrick – Holy Cross Brooklyn

4:30 PM: B2: Holy Trinity Hicksville – Holy Cross Brooklyn White

5:45 PM: G3: St. Nicholas Blue – Holy Cross Brooklyn

 

Astoria

2:00 PM: JB: Holy Cross Whitestone – St. Demetrios Astoria Gold

3:15 PM: JB: Holy Trinity Hicksville – St. Demetrios Astoria Navy

4:30 PM: SB: Holy Cross Whitestone Gold – St. Demetrios Astoria

5:45 PM: B2: St. Nicholas Red – St. Demetrios Astoria White

 

Flushing

2:00 PM: JB: Archangel Michael Red – St. Nicholas Red

3:15 PM: JG: Archangel Michael White – St. Nicholas

4:30 PM: SG: Holy Trinity Hicksville – St. Nicholas

5:45 PM: B3: Holy Trinity Hicksville – St. Nicholas White

 

Greenlawn

2:00 PM: SG: Archangel Michael – St. Paraskevi

3:15 PM: JB: Archangel Michael Maroon – St. Paraskevi

4:30 PM: G3: YKT – St. Paraskevi

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Αλλαγή δεδομένων στη βαθμολογία της Σούπερ Λιγκ μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος και την έναρξη των πλέι οφ καθώς το CAS δικαίωσε εν μέρη τον Ολυμπιακό στην προσφυγή που είχε καταθέσει για την τιμωρία του στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο Φάληρο το οποίο δεν ολοκληρώθηκε ποτέ λόγω της κροτίδας που ρίχτηκε από την εξέδρα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Σχόλια

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΠΙΟ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΑ

Αντίλογος

Παρενέβη, διαβάζω, ο υπουργός Υγείας, Θάνος Πλεύρης, για να τεθεί σε διαθεσιμότητα ο δημόσιος υπάλληλος που συνελήφθη για εμπλοκή του στην υπόθεση της 12χρονης στα Σεπόλια.

Εκδηλώσεις

ΜΠΡΟΥΚΛΙΝ. Μέσα σε ιδιαίτερα συγκινητικό κλίμα πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18 Ιουνίου η τελετή αποφοίτησης της 8ης τάξης του Ημερήσιου Ελληνικού Σχολείου “Αργύριος Φάντης” στον Καθεδρικό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στο Μπρούκλιν.

Πολιτισμός

Η πρωτοεμφανιζόμενη συγγραφέας Μαρίνα Πλούμπη, μας χάρισε φέτος ένα παιδικό βιβλίο ξεχωριστό και μοναδικό για τα ελληνικά δεδομένα.

ΒΙΝΤΕΟ