x
 

Ομογένεια

GOVL: Αντίστροφη μέτρηση για τα πλέι οφ

Η βδομάδα που μάς πέρασε έγιναν πολλά παιχνίδια στο Ελληνο-Ορθόδοξο Πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης (GOVL) της Αρχιεπισκοπής προκειμένου να κλείσει η κανονική περίοδο, κάτι που θα γίνει το Σάββατο (16/3) με το ένα που απέμεινε για να πέσει η αυλαία και να βγουν οι διασταυρώσεις των πλέι οφ σε αγόρια και κορίτσια, αγώνες κατάταξης που θα ξεκινήσουν την ερχόμενη Πέμπτη 21/3 και θα ολοκληρωθούν το Σάββατο 6 Απριλίου με τους δύο τελικούς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Αγόρια

Τρίτη 12 Μαρτίου

Assumption/Port Jefferson – St. Nicholas/West Babylon      2-1 (22-25, 25-14, 25-17)

St. Paul/Hempstead – Holy Trinity/Hicksville B        3-0 (25-15, 25-20, 25-18)

Τετάρτη 13 Μαρτίου

St. Nicholas/West Babylon – St. Johns/Blue Point     3-0 (25-14, 25-11, 25-15)

 

Κορίτσια

Τρίτη 12 Μαρτίου

Assumption/Port Jefferson – St. Nicholas/West Babylon      1-2 (3-25, 25-23, 17-25)

St. Paul/Hempstead – St. Nicholas/Flushing B           3-0 (25-15, 25-18, 25-14)

Τετάρτη 13 Μαρτίου

St. Nicholas/West Babylon – St. Johns/Blue Point     0-3 (19-25, 15-25, 13-25)

Assumption/Port Jefferson – Archangel Michael/Port Washington   0-3 (20-25, 12-25, 20-25)

Archangel Michael/Port Washington B – Holy Trinity/Hicksville    2-1 (25-20, 9-25, 25-18)

Οι ομάδες των Ενοριών Αρχάγγελου Μιχαήλ του Πορτ Ουάσιγκτον και Κοίμησης Θεοτόκου του Πορτ Τζέφερσον. Φωτογραφία: Greek Orthodox Volleyball League.

Συνοπτικά το πρόγραμμα των πλέι οφ μέχρι και τους τελικούς:

Κορίτσια

Πέμπτη 21 Μαρτίου

St. Paul’s Cathedral, Hempstead

7:30pm: St. Markella/Wantagh – Archangel Michael B/Port Washington (2)

7:30pm: St. Paul’s/Hempstead – St. Nicholas A/Flushing (3)

Παρασκευή 22 Μαρτίου

Archangel Michael, Port Washington

7:30pm: St. Demetrios/Astoria – St. Nicholas B/Flushing (1)

7:30pm: Archangel Michael A/Port Washington – Holy Trinity/Hicksville (4)

 

Προημιτελική φάση

Δευτέρα 25 Μαρτίου

St. Paraskevi, Greenlawn

7:30pm: St. John’s/Blue Point – Winner of Round 8 1 (1)

7:30pm: St. Paraskevi/Greenlawn – Winner of Round 8 3 (4)

 

Τετάρτη 27 Μαρτίου

St. Nicholas, Babylon

7:30pm: St. Demetrios/Merrick – Winner of Round 8 2 (3)

7:30pm: St. Nicholas/West Babylon – Winner of Round 8 1 (4)

 

Ημιτελική φάση

Σάββατο 30 Μαρτίου

St. Paraskevi, Greenlawn

5:00pm: Quarterfinals/Winner of Game 1 – Quarterfinals/Winner of Game 4

5:00pm: Quarterfinals/Winner of Game 2 – Quarterfinals/Winner of Game 3

 

Τελικοί

Σάββατο 6 Απριλίου

St. Paraskevi, Greenlawn

5:00pm: Semi Finals Winner 1 – Semi Finals Winner 2

 

Αγόρια

Προημιτελική φάση

Δευτέρα 25 Μαρτίου

Archangel Michael, Port Washington

7:30pm: 1st Seed – 8th Seed (a)

7:30pm: 2nd Seed – 7th Seed (b)

Τρίτη 26 Μαρτίου

St. Paraskevi, Greenlawn

7:30pm: 3rd Seed – 6th Seed (c)

7:30pm: 4th Seed – 5th Seed (d)

 

Ημιτελική φάση

Κυριακή 31 Μαρτίου

St. Paul’s Cathedral, Hempstead

4:00pm: Quarter Finals Winner (a) – Quarter Finals Winner (d)

4:00pm: Quarter Finals Winner (b) – Quarter Finals Winner (c)

 

Τελικός

Σάββατο 6 Απριλίου

St. Paraskevi, Greenlawn

5:00pm: Semifinals/Winner of Game 1 – Semifinals/Winner of Game 2

 

 

Αγόρια

Προημιτελική φάση

Δευτέρα 25 Μαρτίου

Archangel Michael, Port Washington

7:30 PM: St. Nicholas/West Babylon – Holy Trinity B/Hicksville (2)

7:30 PM: St. Paul’s/Hempstead – Archangel Michael/Port Washington (4)

 

Τρίτη 26 Μαρτίου

St. Paraskevi, Greenlawn

7:30pm: St. Nicholas/West Babylon – Holy Trinity B/Hicksville (1)

7:30pm: St. Demetrios/Merrick – Assumption/ Port Jefferson (3)

 

Ημιτελική φάση

Κυριακή 31 Μαρτίου

St. Paul’s Cathedral, Hempstead

4:00pm: Quarter Finals Winner 1 – Quarter Finals Winner 4 (a)

4:00pm: Quarter Finals Winner 2 – Quarter Finals Winner 3 (b)

 

Τελικός

Σάββατο 6 Απριλίου

St. Paraskevi, Greenlawn

5:00pm: Semi Finals Winner a – Semi Finals Winner b

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Μετά από μια καταπληκτική εμφάνιση η Κ19 του Ολυμπιακού συνέτριψε με 3-0 τη Μίλαν στον τελικό του UEFA Youth League που έγινε στη Νιόν της Ελβετίας και κατέκτησε το τρόπαιο γράφοντας ιστορία καθώς έγινε η πρώτη ελληνική ομάδα που κατακτά ευρωπαϊκό τρόπαιο σε συλλογικό επίπεδο.

Σχόλια

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

ΠΙΟ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΑ

Πρακτορικά

Με την παρέλαση της Νέας Υόρκης την Κυριακή 14 Απριλίου, έκλεισε κι ο φετινός κύκλος των παρελάσεων για τη μεγάλη και τρανή ημέρα της κήρυξης της Επανάστασης του 1821 για τη λευτεριά της Ελλάδας από τους Τούρκους.

Αντίλογος

Παρενέβη, διαβάζω, ο υπουργός Υγείας, Θάνος Πλεύρης, για να τεθεί σε διαθεσιμότητα ο δημόσιος υπάλληλος που συνελήφθη για εμπλοκή του στην υπόθεση της 12χρονης στα Σεπόλια.

Εκδηλώσεις

ΜΠΡΟΥΚΛΙΝ. Μέσα σε ιδιαίτερα συγκινητικό κλίμα πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18 Ιουνίου η τελετή αποφοίτησης της 8ης τάξης του Ημερήσιου Ελληνικού Σχολείου “Αργύριος Φάντης” στον Καθεδρικό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στο Μπρούκλιν.

ΒΙΝΤΕΟ