Κύπρος

Κυπριακό Πρωτάθλημα: Εμειναν στο 1-1 Ολυμπιακός και Πάφος FC

Σπουδαία εμφάνιση από τον Ολυμπιακό ο οποίος εξήλθε ισόπαλος με την Πάφο 1-1. Οι «μαυροπράσινοι» στάθηκαν πάρα πολύ καλά και παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν και ισοφάρισαν το παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν σχετικά νωρίς το σκορ καθώς στο 22’ ο Μπεσάρτ έδωσε στον Αμπντουραχίμι ο οποίος δε λάθεψε.

Εφτά λεπτά αργότερα ο Μπετανκόρ έφυγε στη κόντρα, μπήκε στη περιοχή, έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Μουκτάρη, ο Τάνκοβιτς έγινε κάτοχος πήγε να πλασάρει αλλά ο Εσελινγκ έβγαλε την άμυνα.

Στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου ο Ψύχας έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με τον Κύπριο ποδοσφαιριστή να καλύπτεται κανονικά.

Στην επανάληψη η Πάφο πίεσε αρκετά ωστόσο δεν έχασε την μεγάλη ευκαιρία με αποτέλεσμα το 1-1 να παραμείνει.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μ. Σεργίδης): Mολ, Μουκτάρης, Εσελινγκ, Ιωάννου, Ψύχας (Ενόχ 46’), Πεχλιβάνης (Χαραλάμπους 67’), Σλόγκαρ (Κορομά 46’), Γιακουμάκης (Δόσις 76’), Νάνι, Γκόρουπετς (Μπάρντι 31’) Καλίλι.

ΠΑΦΟΣ FC (Χ. Μπεργκ): Ιβουσιτς, Κβίντα, Κανέ, Μπετανκόρ (Βαλακάρι 46’), Ικόκο, Αμπντουραχίμι (Παπαστυλιανού 85’), Ζουνίνιο, Τάνκοβιτς, Ναμέ (Πελάζιο 46’), Μπρούνο (Χέσταντ 46’), Μπαΐριτς.